Whistleblowing – jak zaprojektować skuteczny system informowania o nieprawidłowościach?
Kwestia nadużyć i nieprawidłowości w obrębie firmy to temat ciągle żywy, zwłaszcza w czasie, gdy sytuacja na rynku zmusiła pracowników do pracy poza biurem, a spotkania bezpośrednie zostały praktycznie zastąpione sferą online. Przedsiębiorcy już teraz powinni zapoznać się z dostępnymi i skutecznymi modelami oraz systemami wykrywania, a następnie informowania o nieprawidłowościach w ich organizacjach.
Zapraszamy na seminarium online w języku niemieckim pt.: „Whistleblowing – jak zaprojektować skuteczny system informowania o nieprawidłowościach?”, podczas którego eksperci omówią między innymi:
- regulacje wynikające z Dyrektywy Unii Europejskiej w zakresie systemów wykrywania i informowania o nadużyciach oraz nieprawidłowościach
- aktualne rozwiązania whistleblowingu oferowane na rynku, a także ich mocne i słabe strony
- wyzwania związane z wdrożeniem systemu informowania o nieprawidłowościach
- wytyczne do zaprojektowania skutecznego modelu sygnalizowania nieprawidłowości.
Grzegorz Gajda, Radca Prawny , szef poznańskiego biura kancelarii Baker Tilly Woroszylska Legal, otworzy spotkanie wykładem o zyskującym na popularności pojęciu tzw. whistleblowingu. Uczestnicy będą mogli skorzystać z doświadczenia naszego eksperta oraz pozostałych prelegentów, znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz rozwiać obawy związane z systemem informowania o nieprawidłowościach w przedsiębiorstwach.
Spotkanie online (w języku niemieckim) rozpocznie się o godz. 10:00 w dniu 11.09.2020 roku. Organizatorem jest Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową.*
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie organizatora.
Chęć udziału w seminarium należy zgłosić do 3 września 2020 roku na adres e-mail bb@ahk.pl.
*Wydarzenie płatne